Поради для учнів при підготовці до ЗНО

Для того щоб ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій обстановці зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже цей матеріал.

Тренуйся. Перед офіційним тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів - просто заради тренування, наприклад, проходити тести ЗНО онлайн. Не можна навчитись добре виконувати тести, не тренуючись на них самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки знайомлять з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід - самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.

Поспішай. Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, необхідний для виконання тестів зовнішнього оцінювання. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації, неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.

Випробовуй. У тренуваннях застосовуйте правильну тактику, тобто додержуйтесь усіх рекомендацій, як правильно вирішувати окреме завдання чи тест у цілому. Наприклад, не слід двічі перечитувати малозрозумілу інструкцію, а треба відразу ж познайомитися з варіантами відповідей. Тоді зміст відповідей прояснить вам, що ж саме є необхідним в інструкції до даного завдання. Це конкретний приклад тактики, яку треба випробовувати. Її можна освоїти й ефективно застосовувати, тільки активно тренуючись у тестуванні.

Пропускай. Треба навчатися пропускати важкі чи незрозумілі завдання. Пам'ятайте: у тесті завжди знайдуться такі завдання, з якими ви обов'язково впораєтесь. Просто нерозумно не дібрати балів тільки тому, що ви не добрались до «своїх» завдань, а застрягли на тих, навчальний матеріал яких вам невідомий. Звичайно, така тактика може принести успіх далеко не завжди. Якщо тест побудований за принципом «сходів» і починається з легких запитань, то не варто пропускати всі перші завдання.

Вгадуй. Якщо ви не впевнені у виборі, але інтуїтивно можете віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції варто довіряти! Така довіра, як правило, призводить до приросту балів.

Виключай. Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильну відповідь, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє концентрувати увагу всього на одній-двох відповідях (а це легше), а не відразу на п'ятьох-сімох (що набагато складніше).

Скорочуй вибір. Якщо кілька відповідей (1-2) із чотирьох чи п'яти варіантів здаються вам зовсім невідповідними, а інші такими, що підходять з рівною ймовірністю, то в цьому випадку правильніше буде не пропускати це завдання, а намагатись вибрати відповідь з інших просто навмання. Шляхом такої тактики ви отримаєте більше балів. Це - теорія ймовірності. Адже «негативне знання» (про те, яка відповідь точно не підходить) - це теж знання, і нерозумно відмовлятись від його використання.

Думай тільки про поточне завдання. Коли ви бачите завдання (запитання), забувайте все, що було в попередньому: як правило, завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному (уже вирішеному вами), як правило, не допомагають, а тільки заважають сконцентруватись і правильно вирішити інше завдання. Ця установка дає безцінний психологічний ефект - забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилось вам «не по зубах»). Думайте тільки про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати бали.

Читай завдання до кінця. Поспіх не повинен призводити до того, що ви будете намагатися зрозуміти умови завдання за «першими словами» й добудовувати кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших запитаннях.

Не засмучуйся. У будь-якому професійно підготовленому тесті є завдання, з якими ви просто не зможете впоратись. Більше того, усі 100 % завдань зможуть виконати лише одиниці! Тому немає ніякого сенсу розхлюпувати емоційну енергію на передчасну досаду. Навіть якщо вам здається, що ви допустили занадто помилок і просто завалили тест, пам'ятайте, що дуже часто таке відчуття є помилковим: при порівнянні ваших результатів з іншими може з'ясуватися, що інші допустили ще більше помилок. У підсумку ви одержите якщо не найвищий тестовий бал, то цілком пристойний. Ця установка особливо знадобиться «круглим відмінникам», які звикли при звичайних методах контролю домагатись максимального результату. Якщо ви хочете стати класним «тестовим бійцем», навчайтесь не тільки наносити удари, а й «тримати» їх (якщо висловлюватись термінами боксу). Треба категорично відмовитись від «комплексу відмінника», який не звик непохитно переносити окремі локальні невдачі.

Заплануй два кола. Сплануйте середній час на кожне завдання таким чином, щоб за дві третини (максимум три чверті) тестування пройти всі завдання «за першим колом». Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких для вас («своїх») завданнях, а потім зможете подумати й добрати щось на важких, які вам спочатку довелось пропустити.

Поради психолога випускникам

П'ять способів усе встигнути Незабаром розпочнуться іспити. Як усе встигнути вивчити, повторити та ще й вирішити особисті справи? Скористуйтесь цими способами у боротьбі із втомою, напруженням, браком часу

.

Плануйте завтрашній день. Заведіть блокнотик, у який щовечора записуйте, що вам треба зробити завтра. І обов'язково перевіряйте, чи все із запланованого встигли зробити.Не дивіться телевізор. Ваше життя набагато цікавіше, ніж життя героїв серіалу. Не забувайте, вам ще потрібно багато встигнути для свого майбутнього! Переконайтесь — життя без телевізора є.Навчіться відпочивати. Відпочинок теж потрібно занести до списку важливих справ. Тільки після доброго відпочинку, прогулянки відновиться ваша розумова працездатність і здатність запам'ятовувати складний навчальний матеріал.Переводьте увагу з одного заняття на інше. Зміна видів робіт усуває одноманітність. Після того, як ви 3 години просиділи за книжками, можете піти на консультацію до друзів або допомогти батькам.Визначте пріоритети. Почніть свій день із вирішення важливого завдання. Менш важливі справи залиште на завтра. Поради до іспитуУникайте паніки. Нервувати перед іспитом — це природно, але панікувати — непродуктивно, тому що ви не зможете мислити чітко.Найшвидший і найбільш ефективний спосіб подолання відчуття стресу й паніки — це заплющити очі й зробити кілька повільних, глибоких вдихів і видихів. Це заспокоїть вашу нервову систему. Одночасно можна проговорити про себе кілька разів: «Я спокійний і розслаблений» або «Я знаю, що зможу це зробити, і зроблю це добре». Якщо ви відчуваєте у своїй голові порожнечу — не панікуйте! Паніка тільки ускладнить процес згадування та сприйняття інформації. Натомість, спробуйте на хвилину зосередитися на повільному, глибокому подиху. Якщо ви все ж не можете згадати необхідної інформації, переходьте до іншого питання; поверніться до забутого пізніше.Після іспиту не потрібно марно гаяти час, засуджуючи та критикуючи себе за те, що, на вашу думку, ви зробили не так. Найчастіше власна самооцінка буває найбільш критичною. Привітайте і похваліть себе за те, що зробили правильно; візьміть корисне з того, що ви могли б, на вашу думку, зробити краще, і починайте підготовку до наступного випробування.Якщо іспити справді змушують вас почуватися нездоровим, турбують або гнітять, не приховуйте своїх почуттів. Поговоріть із кимось про це. У деяких культурах люди думають, що ділитися своїми почуттями й турботами з іншими — неправильно. Але це єдиний спосіб одержання допомоги і підтримки! В Англії кажуть: «Проблема, якою ти поділився, - вирішена проблема». Отже, ви обов’язково маєте знати того, з ким можете поділитися своїми турботами. Може, це буде ваш друг або член родини. Або вчитель. Або лікар. Якщо одна людина не зможе вам допомогти, то зможе інша.

Як скласти іспит

10 корисних порад від психологівШукайте допомоги: запитайте у вашого викладача або репетитора, як найефективніше підготуватися до іспиту та як поводитися на ньому.Влаштовуйте собі короткі перерви під час підготовки до іспиту. Якщо ваш мозок утомився, він не зможе запам'ятати нічого.Плануйте свій час.Відведіть достатній час на сон; харчуйтеся розумно.Займайтеся фізичними вправами — прогулюйтеся, бігайте, займайтеся спортом або будь-якою фізичною активністю, приємною вам.Залишайтесь позитивно налаштованими — не думайте про майбутнє або про можливий провал.Налаштуйтеся на перемогу й будьте готові зробити максимально від вас залежне.Будьте пильні - якщо ви почуваєтесь нездоровим, поговоріть із кимось про своє занепокоєння.Не будьте занадто розслабленим! Невеликий стрес навіть корисний, тому що змушує вас готуватися інтенсивніше.Чиніть розумно — якщо обговорення іспиту з друзями засмучує вас — не робіть цього! Забудьте про складний іспит! Що минуло, того не змінити й не виправити!Невелика фінальна порада. Якщо ви займаєтеся ввечері, не лягайте спати одразу після навчання. Ваш мозок і далі аналізуватиме інформацію й нескоро заспокоїться. Краще влаштуйте собі невелику вечірню прогулянку.


ЯК ПОВОДИТИСЯ ПІД ЧАС ЗНО

Позбутися хвилювання у перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробить вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте — хвилювання, невпевненість.

Не слід лякатися та засмучуватися у першу ж хвилину іспиту, що нічого не знаєш. Такого просто не може бути! Почніть із того запитання, на яке можете правильно відповісти. Поступово пригадуєте й інші відповіді.Якщо не знаєте відповіді, то краще запитання залишити й перейти до наступного. Якщо залишиться час, можна буде потім повернутися.Пам'ятайте, що завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які застосували в одному, вже вирішеному, зазвичай не допомагають, а тільки заважають концентруватися та правильно відповідати далі.Більшість завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключити ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу на одному — двох варіантах.Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та помітити явні помилки.

Контроль над екзаменаційним стресом

Загальні поради: як упоратися з екзаменаційним стресом Повірте в себе. Ви не змогли б навчатися, якби були на це не здатні. А це значить, що якщо ви виділите достатньо часу і підготуєтеся до іспиту належним чином, то обов'язково його складете, без зайвого хвилювання.Не намагайтеся завжди зробити все. Завжди бути успішним і тягтися до зірок — це прекрасно. Але при цьому необхідно дотримуватися балансу. Думаючи, що оцінка нижча за "відмінно" означає провал, ви зводите для себе гори марного стресу. Необхідно завжди намагатися робити все добре, але не забувати, що ніхто не може постійно залишатися ідеалом.Плануйте й уживайте послідовних заходів для подолання проблем. Якщо чогось не розумієте в матеріалі курсу, то розладом і стресом ви не позбудетеся проблем. Необхідно вирішувати їх спочатку, дотримуючись порад вчителя або шукати допомоги в товаришів.Не тримайте все в собі. Шукаючи підтримки у друзів і ділячись із ними проблемами, ви значно знижуєте свою тривогу перед майбутнім іспитом.Дивіться на все у перспективі. Іспити можуть здаватися вам найзначнішою подією зараз, але в контексті всього вашого далекого життя це лише невелика її частина.

Як здолати хвилювання перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією?

Перед початком уроку:

Готуйтеся!• Ретельно вивчайте матеріал.• Не бійтеся наближення тестування, контрольної роботи, підсумкової атестації.• Сприймайте це як можливість показати рівень своїх знань і отримати винагороду за виконану вами роботу.• Потрібно добре виспатися в ніч перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією, зовнішнім незалежним оцінюванням.• Відведіть собі час із запасом, особливо для справ, які треба виконати перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією і приходьте на урок незадовго до початку.• Розслабтеся перед тестом, контрольною роботою, підсумковою атестацією.• Не прагніть повторити весь матеріал в останню хвилину.• Не приходьте на урок з порожнім шлунком.• Візьміть цукерку або що-небудь інше, щоб не думати про тест, контрольну роботу, підсумкову атестацію, заспокойтеся.

Під час уроку:

Уважно прочитайте завдання.• Розподіліть час на виконання завдання.• Сядьте зручно.• Якщо ви не знаєте відповіді, пропустіть це питання і приступайте до наступного.• Не панікуйте, коли всі починають здавати свої роботи. Ті, хто першим виконав завдання, не отримають за це додаткових балів.

Поради учням щодо самостійної психологічної підготовки до іспитів

1. Залежно від психологічного типу учня «жайворонок», «сова», максимально використовуйте вранішній або вечірній час.2. Обов’язково налаштовуйтесь на позитивний результат.3. Частіше посміхайтесь.4. Опануйте способи розслаблення м’язів для створення оптимальних умов під час відношення біологічного потенціалу організму.5. Використовуйте вправи релаксації для зняття тривоги, та стресу.6. Частіше створюйте уявну модель свого вдалого складання іспиту.7. Будьте впевнені у своїх силах. Підвищуйте свою самооцінку.8. Скажіть собі: «Я це зроблю!» Установка на успіх притягує до себе увагу.

Кiлькiсть переглядiв: 25436

Коментарi

  • CanadaBef

    2018-02-11 11:31:56

    I have been surfing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before. [url=http://canadianpharmacyntx.com/]canadian pharmacies vipps[/url] canadian drugstore canadian pharmacy meds...

  • Murattoky

    2018-02-11 11:07:56

    Furthermore, the HSP70 representation was also increased in patients with epilepsy and the act of HSP70 appears to be coordinated to the activation of reparative mechanisms or perfectly reflecting the increase in protein combining, since it is a chaperone protein complicated in the system of modish protein folding (Mayer and Bukau 2005). INDICATION TERMS bruxism caries exertion inferiority malocclusion prepubescence rule of conservation school-age young man school rejection unoriginal progenitive characteristics self-approbation Learning Objectives Upon conclusion of the chapter, you wish be capable to: 1...

  • CanadaBef

    2018-02-11 10:21:01

    What's up, for all time i used to check weblog posts here in the early hours in the morning, as i enjoy to find out more and more. [url=http://canadianpharmacyntx.com/]canada pharmacies online[/url] canadian online pharmacy canadian drugstore...

  • Jamesget

    2018-02-11 09:41:56

    argumentative essay essay corrector argument essay [url=https://scholarshipessay.science]term papers for sale online[/url] free webcams cam porn free xxx webcams [url=https://freexxxwebcams.webcam]free xxx webcams[/url] erotic chat rooms real sex cam xxx webcams [url=https://freechatrooms.bid]free porn chat[/url] chemistry homework help online need help with math homework school papers [url=https://schoolpapers.science]help me with math homework[/url] advance payday loans internet payday loans easy payday loans [url=https://internetpaydayloans...

  • RandallOt

    2018-02-11 09:30:51

    This interaction between the conditions and our biology is the blurry of ever- expanding research, which has indicated that the limit of hold the environment holds from biological and subliminal event is dependent upon the timing of unmasking and the essence of environmental events that we are exposed to. Cubicle Microbiol 14:1345В­1353 Calvet CM, Toma L, De Souza FR, Meirelles MN, Pereira MCS (2003) Heparan sulfate proteo- glycans mediate the invasion of cardiomyocytes past Trypanosoma cruzi. Near 7 meg mass in the U [url=http://dailydata...

  • Easy Payday Loan

    2018-02-11 09:22:09

    emergency loans no credit check express loans emergency loans [url=https://emergencyloans.us.com]emergency loans no credit check[/url]...

  • Write Essays

    2018-02-11 07:51:26

    essay writing writing my essay essay writing [url=https://essaywriting.us.com]all college application essays[/url]...

  • Write My Essays

    2018-02-11 07:14:57

    writing essays essays essays [url=https://essays.us.com]persuasive essay writer[/url]...

  • Jamesget

    2018-02-11 06:15:39

    payday lenders direct online payday advance payday loans direct lender [url=https://directlenderpaydayloans.cricket]direct lender payday loans[/url] direct lenders online loans payday loans online direct lenders payday advance [url=https://onlineloansdirectlenders.stream]direct payday lenders online[/url] essay writing help uk phd dissertation help bbc homework help [url=https://commonapplicationessayprompts.science]common application essay prompts[/url] payday loans for bad credit small payday loans guaranteed payday loans [url=https://smallpaydayloans...

  • Harektak

    2018-02-11 05:48:53

    Recently, a laminin-like molecule found in the salivary gland of the host insect has been described as the receptor recompense Phytomonas, an worthy fixtures scrounge component of the Trypanosomatidae genus (Dias et al. Running implication of sympathetic innervation in secondary lymphoid organs: lymph nodes and spleen Lymph from regional band structures drain into their associated lymph nodes. Roundworm transmission is full treatable [url=http://dailydata.net/physiology/classification2/method3/]order 200 mg cialis extra dosage visa[/url] zyrtec impotence...